Menu Zamknij

Służba liturgiczna

Ogłoszenia

Czy widziałeś kiedyś tłumy, które pojawiają się w kościele dominikanów podczas świąt? To nie tylko zasługa charyzmatu kaznodziejskiego Ojców, ale też wielkiej troski o kształt liturgii.

Chciałbyś wziąć aktywny udział w jej kształtowaniu? Sądzisz, że na efekt składa się tylko śpiew, a Ty nijak nie masz słuchu? Nie szkodzi! Wystarczy trochę odwagi i „ogarnięcia”. Służba liturgiczna czeka na Ciebie! Potrzeba prawdziwych mężczyzn – zorganizowanie, refleks i dobra autoprezentacja są bardzo mile widziane. Całej reszty nauczysz się w praktyce.

A całkiem na poważnie – służba liturgiczna to przestrzeń, w której możesz służyć Bogu i ludziom. Chcemy, by celebracje wyglądały jak najstaranniej. Jeśli chcesz się do tego przyczynić przyjdź do zakrystii minimum 15 minut przed niedzielną Mszą akademicką i zgłoś się do Wiktora lub Bartka. Ekipa ministrantów jest otwarta na nowe osoby, które chcą służyć przy ołtarzu!

„Synu, jeśli masz zamiar służyć Panu, przygotuj swoją duszę na doświadczenie!…” (Mdr 2, 1)

Czas i miejsce

Niedziela 19:45 (zakrystia, kościół główny)

Team liturgiczny

o. Grzegorz Ćwierkiewicz

Mikołaj Jezuit

Mikołaj Czechowski

Julia Łagocka

Zachęcamy również do zgłaszania się do czytań, modlitwy wiernych i noszenia darów. Zachęcamy do angażowania się i wpisywania! Gdybyście mieli jakieś pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z Nami 😊 Wszystko wytłumaczymy! 

Więcej informacji oraz arkusz do zapisów na czytania, modlitwy wiernych i noszenia darów – na grupie Facebookowej.