Menu Zamknij

Odpowiedzialni

Odpowiedzialni to osoby pełniące w Studni szczególną rolę. Ich głównym zadaniem jest organizacja spotkań w naszym duszpasterstwie, ale także dbanie o dobrą atmosferę i pomoc innym Studniowiczom – szczególnie nowym.

Główni Odpowiedzialni

werka_gwardys1_cr_1_1

Werka Gwardyś

Empatyczna i zawsze chętna do pomocy innym (nic dziwnego że została główną). Swoim uśmiechem potrafi zarazić wszystkich wokół. Studiuje logopedię na UW, więc strzeżcie się niewyraźnej mowy przy niej. Pochwalić się może także talentem muzycznym. Nie dość, że śpiewa, to jeszcze grywa na gitarze. Chociaż jej nazwa profilu na to nie wskazuje, zdarza się ją też widywać na rowerku. Nie odmówi partyjki w Catana czy dacza.

mateusz_zalega1_cr_1_1

Mateusz Zalega

Mateusz Zalega jest kopalnią ukrytych talentów. Tworzy filmy, robi memy, wygrywa we wszystkie planszówki, śpiewa, tańczy, znosi żarty dotyczące swojego nazwiska, a do tego studiuje już trzeci rok na Politechnice na MELu i łączy to z kolejny rokiem odpowania. Gardzi kawą, ale za to nie odmawia partyjki dacza czy Catana przy dobrej (niegorzkiej) herbacie. ☕️ Nigdy nie wiadomo, co kryje się za jego tajemniczym uśmieszkiem, ale pewne jest, że na Studni zależy mu jak na mało czym, i że często pamięta o różnych istotnych drobiazgach, które umykają Głównej...
Esencja

agata_platek1_cr_1_1

Agata Płatek

Do tańca i do różańca. Pozytywnie zakręcona, lubi wywijać na parkiecie, ogrywać wszystkich w dacza i Avalona (zawsze jako zdrajca 😎). Swoimi kreacjami, zawsze pełnymi kolorów, kreuje style. Uwielbia w wolnym czasie zaszyć się gdzieś z książką i pieskiem. Życzliwa i otwarta, choć potrafi też pocisnąć ciętą ripostą.

mikolaj_czechowski_1_cr_1_1

Mikołaj Czechowski

Pozytywnie zakręcony, pełen energii (jak na studenta energetyki przystało!) i zwariowanych pomysłów - to właśnie Mikołaj. Z tegorocznym esencyjnym nie zaznasz nudy - zagrasz z nim w każdą planszówkę, a nawet nauczysz się tańczyć swinga 🕺🏼 Mikołaj, człowiek o wielu zainteresowaniach, świetnie odnajduje się też w twórczych zadaniach - zarówno na scenie jako aktor, jak i po drugiej stronie jako reżyser 🎭🎬

Sztuka Kochania

j_szumotal_1_cr

Julia Szumotalska

Julia to pogodna i uśmiechnięta osoba, dzieląca się nim ze wszystkimi 😊. Z natury jest spokojną i cichą osobą potrafiącą słuchać drugiego człowieka (po lepszym poznaniu wychodzi z niej jednak dusza towarzystwa). Studiuje psychopedagogikę kreatywności na APS. Pasjonuje się fotografią📷 (jest autorką tegorocznych zdjęć Odpowiedzialnych👌🏻) Zawsze chętna do pomocy, której udziela na przykład przy tworzeniu licznych produkcji filmowych (choćby przy słynnym Festiwalu Złote Kalesony). Miłośniczka gór i wspólnego tańca.

j-dauksz_1_cr_1_1

Janek Daukszewicz

Miłośnik sportu. Z jednej strony poważny student prawa⚖️, z drugiej zaś dusza towarzystwa. Uwielbia spędzać czas na łonie natury (nad jeziorami lub chodząc na górskie wyprawy🧗🏻). Na imprezach nie odpuści zatańczenia Belgijki, zawsze zostaje do ostatniej piosenki (klimatyczne „Kiedy umrę kochanie” skradło jego serce). Słuchający innych, zawsze gotowy do pomocy (chętnie coś nagra lub zrobi komuś sesje zdjęciową📷). Nigdy nie odmówi pizzy którą mógłby jeść całymi dniami🍕.

Ogniwo

ODPO-aga_cr_1-1

Agnieszka Piróg

Rozśpiewana i pełna energii studentka medycyny 🎶 Agnieszka uwielbia śpiewać i grać na gitarze 🎸, to dzięki niej ogniwowe adoracje są tak wyjątkowe. Otwarta, pełna radości i zawsze chętna do rozmów😄. Jest świetną organizatorką, ma mnóstwo pomysłów 💡 i dobrze wie jak te pomysły zamieniać w rzeczywistość. Chętnie pogra w planszówki, potańczy studniowe układziki 💃, albo poprowadzi szalone gry integracyjne, takie jak zwierzyniec. Zagorzała fanka serialu Ranczo marzy o wycieczce do Jeruzala (serialowych Wilkowyj 😉), aby zasiąść na sławnej ławeczce.

sylwia_cr

Sylwia Niespodziewana

Spokojna ale rozkręca się w towarzystwie najbliższych przyjaciół i znajomych. Kocha musicale 🎼🎭, podróże ✈️oraz czytanie książek (szczególnie fantastykę) 📖. Uwielbia grać w planszówki oraz oglądać filmy i seriale, szczególnie te z pozytywnym zakończeniem. Wkłada całe serce w to co robi i zawsze stara się wytrwale realizować swoje plany i marzenia.

ODPO-piotrek-1_cr_1-1

Piotr Wnuczek

Pełny energii Piotrek, pasjonat górskich wypraw i tatrzańskich szlaków 🧗⛰️. Uwielbia głębokie rozmowy na różne ciekawe tematy, szczególnie podczas wieczornych spacerów 🚶. Student teleinformatyki i programista, który lubi wyzwania, nie poddaje się i zawsze daje z siebie wszystko. Wolny czas najbardziej lubi spędzać aktywnie, na bieganiu, rowerze, rolkach albo na różnych szalonych wyjazdach 🚴🏕️. Chętnie pogra w klasyczne planszówki, takie jak Catan, czy Tajniacy, ale lubi też te bardziej zaawansowane, jak Terraformacja Marsa. Zawsze chętny do rozmów i gotowy do pomocy.

Forum

natka_cr

Natka Pękul

Poznacie ją po zawsze obecnym szerokim uśmiechu 😁 oraz po tym, że zaprosi was na układziki 💃 w których jest mistrzynią! 🥇Uwielbia tańczyć, podróżować🌍, śpiewać🎤, ale też rozmawiać na głębsze tematy🤔,a jeśli odpowiednią ją zachęcicie, to pójdzie z wami podziwiać wschód słońca.🌅Pełna wrażliwości, empatii, skłonna do pomocy (jak na studentkę psychologii przystało).🥰 Jest zawsze na super imprezach, albo to może fajne imprezy są zawsze tam gdzie Natka?

gabi_cr

Gabi Król

Wszechstronnie uzdolniona osoba, którą ciężko opisać w kilku zdaniach - to prawdziwy człowiek renesansu! Ani języki obce ani matematyka nie są jej straszne🤓. Na co dzień studiuje cyberbezpieczeństwo, lecz to jej poczucie estetyki jest tym, co ją wyróżnia. W swojej trzyletniej karierze studniowiczki dała się poznać jako świetna organizatorka i dekoratorka wydarzeń. Jest miłośniczką zwierząt i szczęśliwą posiadaczką dwóch kotów oraz psa🐈🦮. W wolnym czasie daje się ponieść swojej artystycznej duszy szyjąc torby i ubrania🧵🪡. Z kolei gdy wielkomiejski zgiełk ją przytłoczy, chętnie wyjedzie w góry⛰.

jasiu_cr

Jasiek Zwolan

Jasiek Zwolan to studniowy wyjadacz, zorganizował (licząc z tegorocznym integralem) każdy rodzaj wyjazdu studniowego (sic!) 🥳. Informatyk z wykształcenia, górska kozica, ale także koneser i inicjator śniadań tematycznych o kiełbasiano-serowym aromacie 🧀🍗. Po godzinach najchętniej pogra w piłkę lub porzuca frisbee w ogrodzie u Dominikanów ⚽🥏. Podróżnik z zamiłowania - dotychczas odwiedził 48 krajów i nadal ma chęć na więcej. Pasjonat Ameryki Południowej oraz krajów arabskich.

Schola

kinga_cr

Kinga Sendal

Otwarta i pozytywnie nastawiona do życia. Jeśli ktoś nie jest pewien czy chce śpiewać, Kinga będzie pierwsza, żeby taką osobę namawiać i namówić (ma naprawdę wysoką skuteczność). Śpiewając i dyrygując, zwraca uwagę na duchowe przeżywanie pieśni, jest to dla niej ważne. Kocha lasy i Władcę Pierścieni. Chodząc po Tatrach, czuje się jak ryba w wodzie. Jest bardzo energiczna i zaraża śmiechem.

wojtek_cr

Wojtek Warzyński

Człowiek, który zna śpiewnik na pamięć. Zawsze otwarty na nowe propozycje, chętnie Ci wszystko wytłumaczy i wyciągnie muzyczną ciekawostkę. Ponadto specjalizuje się w tworzeniu memów i dobry humor go nie opuszcza.

kuba_cr

Kuba Mościcki

Kuba to emanujący spokojem i dobrą energią w głosie oraz w sposobie bycia, wierny kibic warszawskiej Legii, "emerytowany" piłkarz (obecnie objął posadę selekcjonera D.K.P.) fan klimatów Śródziemia oraz fantastyczny bas. Zawsze chętnie porozmawia o futbolu, muzyce liturgicznej czy też umówi się z Wami na bieganie lub inną aktywność fizyczną.

Wolontariat

zuzia-surdy-1_cr

Zuzia Surdy

Zuzia to pełna empatii, optymizmu i kreatywnych pomysłów studentka scenografii, której wyobraźnia nie zna granic. Angażuje się w wiele działań i zawsze wykonuje swoją pracę na 300%. Obdarzona talentem artystycznym nie pozostawia go tylko dla siebie, ale swoimi zdolnościami dzieli się z innymi tworząc cudowne grafiki, które możecie podziwiać m.in. na tegorocznych Studniowych kubkach. Zuzia od dawna jest zakochana w teatrze i starych polskich filmach. Na pytanie, który z filmów jest jej ulubionym, bez wahania odpowie "Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy". Może niewiele osób o tym wie, ale Zuzia uwielbia też jeździć rowerem na długo dystansowe trasy oraz jest fanką roślinek (zarówno tych rosnących w naturze jak i tych hodowanych w doniczkach).

zuzia-janowska-1_cr

Zuzia Janowska

To ciepła, serdeczna i wrażliwa duszyczka, zawsze chętna do pomocy, niezwykle troskliwa i empatyczna. Jest studentką ochrony środowiska, zielone parki i lasy są dla niej niczym drugi dom. Zuza uwielbia regenerować się poprzez oglądanie pięknych widoków i zachodów słońca. W wolnej chwili sięga również po ciekawe lektury. Jedną z jej ulubionych jest "Duma i uprzedzenie". Może Was to trochę zaskoczyć, ale Zuza nie jest fanką kawy i horrorów! Woli osładzać sobie życie łakociami! Mimo to lubi aktywnie spędzać czas. Kajaki, rower, łyżwy, chodzenie po górach, taniec, zajęcia typu pilates, zumba... oj dużo by wymieniać!

Służba liturgiczna

mikolaj_jazz_1

Mikołaj Jezuit

Mikołaj, wśród studniowiczów znany jako Jazz, wspólnie z drugim Mikołajem czuwa nad ministrantami 🤍. To on pilnuje, aby zawsze dwudziestka była zaopiekowana. Ze skrupulatnością i odpowiedzialnością służy podczas niedzielnych mszy 💒. Chętnie przeczyta również czytanie lub zaśpiewa psalm 🎤. Prywatnie Mikołaj jest empatyczny i pomocny, a jeżeli w coś się zaangażuje, to wkłada w to całe swoje serce. Jako pasjonat historii, często raczy Nas ciekawostkami 🏛️! Uwielbia również gry komputerowe 👨🏻‍💻, piłkę nożną ⚽️ i chętnie przesłucha z Tobą najnowszą płytę Taco (i to nie raz!) 💽. A na szlaku górskim, chętnie podzieli się z Tobą sucharem (nie tylko tym do jedzenia…)🏔️. Warto również wiedzieć, że Mikołaj jest wrażliwą osobą, pełną zrozumienia. To do niego można się udać po pomoc lub radę. Można na niego liczyć! 🥰

j-lagoc

Jula Łagocka

Jula, mimo iż ministrantem nie jest (duuh🤪), w ekipie liturgicznej zajmuje się organizacją. Jak przystało na świeżo upieczoną polonistkę jest specjalistką od kwestii literacko-pisarskiej🖋. To właśnie ona czuwa nad poprawnością modlitwy wiernych oraz nad wyłapywaniem chętnych osób do czytań. W wolnym czasie gustuje w pisaniu wierszy, długich spacerach, robieniu niesamowitych fotografii (obczajcie koniecznie jej Instagrama🙃) i zaczytywaniu się w książkach. Dumna właścicielka dwójki słodkich kotków😸 oraz miłośniczka mody (jej codzienne kreacje potrafią zwalić z nóg👗). Julia to osoba o wielkim sercu, która znajdzie czas na rozmowę i pomoc drugiej osobie💓. Jeżeli jesteś zainteresowany przełamywaniem barier związanych z pisaniem lub czytaniem, to właśnie jej daj o tym znać🤙.

mikolaj_czechowski_2.jpg

Mikołaj Czechowski

Brat bliźniak Mikołaja Czechowskiego z Esencji. Miłośnik gier planszowych, tańców a także długich rozmów. Mimo ścisłego umysłu Mikołaj jest osobą wrażliwą na sztukę. To także osoba bardzo lotna (co może sugerować kierunek studiów)✈.

IT & Social Media

karol_c_2_cr

Karol Cieślik

Prawdziwy człowiek renesansu - z wykształcenia informatyk, obeznany w sprzęcie i technologii, pasjonat infrastruktur transportu, fan wędrówek po górach (o których wie wszystko). Oprócz tego świetny tenor w naszej scholi. Fan wiedźmina i Władcy Pierścieni. Zna kantorek jak własną kieszeń. Nie pytajcie go o polskie drogi, bo zanudzi was wszystkimi detalami o każdej z nich! Montuje filmy i zna się na ich produkcji, czyli wiadomo na kogo liczyć na FZK