Menu Zamknij

Kuźnia

Ogłoszenia

Pierwszeństwo Tronu czy Ołtarza?

Drodzy Kuźniowicze!

W najbliższy czwartek zapraszamy Was na kolejny z serii comiesięcznych wykładów Instytutu Tomistycznego pt. „Pierwszeństwo Tronu czy Ołtarza? Tomasza z Akwinu dylematy polityczne”.

Po spotkaniu jak zawsze wspólna integracja. Gorąco zachęcamy Was jednak do przyjścia wcześniej, na 18, żeby razem posprzątać Studnię i przygotować ją na zbliżające się wydarzenia.

o. Tomasz, Monika i Przemek

Czwartkowe spotkania Kuźni będą w tym roku odbywać się „pod znakiem przyjaźni”, ale nie tej „jeden na jeden”. Nie będziemy szukać najlepszego przyjaciela, ale odkryjemy przyjaźń bez której nie ma żadnej wspólnoty. Wspólnoty takiej jak Kościół, takiej jak ziemskie państwo. To doskonała okazja do konfrontacji własnego poglądu na temat istoty przyjaźni w porównaniu do szerszego tomaszowego spojrzenia jako fundamentu społeczności. 

Po spotkaniach niezmiennie czekamy na was z kuźniowymi tostami 😉

Zapraszamy Was także do grupy, gdzie znajdziecie materiały z wszystkich spotkań 😀

Do zobaczenia!

Wykłady otwarte

Wraz z Instytutem Tomistycznym serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w comiesięcznych Wykładach Otwartych! Są one ważną częścią naszych Kuźniowych spotkań. Na wykładach spotykamy się w auli o. Jacka Woronieckiego OP, która znajduje się na parterze budynku klasztornego (na placu przyklasztornym znajdują się drogowskazy). Szczerze polecamy!

Czas i miejsce

Czwartek 19:00
Sale DA / aula o. Jacka Woronieckiego OP

Prowadzący

"Człowiek, każdy człowiek, z natury jest przyjacielem człowieka mocą pewnej ogólnej miłości."  

św. Tomasz z Akwinu, STh, II II q. 114, a. 1, ad 2.