Menu Zamknij

Kuźnia

Ogłoszenia

Czy przeciwieństwa się przyciągają? O przyjaźni z Arystotelesem

Na naszym pierwszym spotkaniu pochylimy się nad wizją przyjaźni według Arystotelesa. Zastanowimy się, co stanowi o dobrej przyjaźni i co jest jej podstawą – podobieństwa czy tytułowe przeciwieństwa. Przeanalizujemy, co może sprzyjać konfliktom i jakie są związki przyjaźni i sprawiedliwości. Poszukamy też odpowiedzi na pytanie czy można mieć wielu przyjaciół.

Serdecznie zapraszamy was w najbliższy czwartek na godzinę 19 do sal duszpasterstwa, a po spotkaniu na nieszpory i Kuźniowe tosty.

Do zobaczenia!
o. Tomasz, Monika i Przemek

O spotkaniach

… chociaż rozum ludzki nie może w pełni poznać prawd, które go przewyższają, to jednak prawdy te udzielają mu wiele doskonałości, jeśli posiada je przynajmniej przez wiarę. 
św. Tomasz z Akwinu, Summa Contra Gentiles.

Spotykamy się w każdy czwartek, aby poznawać prawdy wiary Chrześcijańskiej. Czynimy to poprzez lekturę przeróżnych tekstów, pozostawionych nam przez świętych i teologów, oraz dokumentów Kościoła. Jesteśmy studentami rozmaitych uczeni i kierunków, mamy różne umysły i różną wiedzę na temat wiary. Jednakże, chcemy wspólnie zagłębiać się w to, co Bóg nam o sobie objawił, aby żyć w bliskości z Nim oraz budować właściwy pogląd na wiarę i świat.

* * *

Czas i miejsce

Czwartek, 19:00

Sale DA / aula o. Jacka Woronieckiego OP

Wykłady otwarte

Wraz z Instytutem Tomistycznym serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w comiesięcznych Wykładach Otwartych! Są one ważną częścią naszych Kuźniowych spotkań. Na wykładach spotykamy się w auli o. Jacka Woronieckiego OP, która znajduje się na parterze budynku klasztornego (na placu przyklasztornym znajdują się drogowskazy). Szczerze polecamy!

Archiwum spotkań