Menu Zamknij

Kuźnia

Ogłoszenia

Iść za głosem sumienia


Drodzy Kuźniowicze! 

W pierwszym tygodniu po feriach chcemy powrócić do tematu sumienia. „Czasem w rozmowach z przyjaciółmi, czy innymi zaufanymi ludźmi, oceniając negatywnie czyjeś zachowanie, mówimy: „Jak on mógł tak postąpić? Chyba jest bez sumienia”. Stwierdzenie to sugeruje, że człowiek, który „ma sumienie”, czyli działa zgodnie z jego wskazaniami, powinien postępować w sposób prawy. Czy tak rzeczywiście jest? Czy będąc w zgodzie z własnym sumieniem, możemy postępować źle, to znaczy czy sumienie może wydawać błędne sądy?Jeśli tak jak my jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania to serdecznie zapraszamy Was już w ten czwartek, wyjątkowo do Instytutu Tomistycznego na spotkanie, a po nim wrócimy do Studni na nieszpory i Tłustoczwartkową Ucztę. Zachęcamy do przyniesienia pączków na wspólny stół. Do zobaczenia!

o. Tomasz, Monika i Przemek

O spotkaniach

Czwartkowe spotkania Kuźni będą w tym roku odbywać się „pod znakiem przyjaźni”, ale nie tej „jeden na jeden”. Nie będziemy szukać najlepszego przyjaciela, ale odkryjemy przyjaźń bez której nie ma żadnej wspólnoty. Wspólnoty takiej jak Kościół, takiej jak ziemskie państwo. To doskonała okazja do konfrontacji własnego poglądu na temat istoty przyjaźni w porównaniu do szerszego tomaszowego spojrzenia jako fundamentu społeczności. 

Po spotkaniach niezmiennie czekamy na was z kuźniowymi tostami 😉

Zapraszamy Was także do grupy, gdzie znajdziecie materiały z wszystkich spotkań 😀

Do zobaczenia!

Wykłady otwarte

Wraz z Instytutem Tomistycznym serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w comiesięcznych Wykładach Otwartych! Są one ważną częścią naszych Kuźniowych spotkań. Na wykładach spotykamy się w auli o. Jacka Woronieckiego OP, która znajduje się na parterze budynku klasztornego (na placu przyklasztornym znajdują się drogowskazy). Szczerze polecamy!

Czas i miejsce

Czwartek 19:00
Sale DA / aula o. Jacka Woronieckiego OP

Prowadzący

"Człowiek, każdy człowiek, z natury jest przyjacielem człowieka mocą pewnej ogólnej miłości."  

św. Tomasz z Akwinu, STh, II II q. 114, a. 1, ad 2.