Menu Zamknij

Wolontariat

Ogłoszenia

Najbliższe spotkanie

Ostatnie w tym roku spotkanie wolontariatu, podsumowujące cały miniony rok działania, odbędzie się 7 czerwca o 18:30. Zapraszamy!

Podziel się swoją wiedzą, udziel korepetycji! 

Rozpoczynamy nową inicjatywę we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej na Mokotowie – darmowe korepetycje dla dzieci. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z jedną z nas, Agatą lub Moniką. Śmiało też pytajcie o wszystko, co chcecie wiedzieć. 

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na parę pytań, które już się pojawiały.

 

1. W jakim wieku są dzieci, którym pogadamy?

Od najmłodszych klas podstawówki aż po liceum.

 

2. Ile czasu tygodniowo muszę mieć i kiedy?

Wystarczy 45 minut + czas dojazdu, dzień tygodnia i godzina mogą być dopasowane do Twoich możliwości.

 

3. Gdzie będą się odbywać korepetycje?

Na Mokotowie, dokładniejsza lokalizacja może być dopasowana do tego, gdzie będzie ci wygodnie dojeżdżać. Przeważnie jest to biblioteka lub podobne miejsce, czasem mieszkanie ucznia.

 

4. Z jakich dziedzin mogę dawać korepetycje?

Z tego, w czym czujesz się najlepiej 🙂 Zapotrzebowanie jest i na przedmioty humanistyczne, ścisłe i języki, decyzja należy do Ciebie.

 

5. A co, jeżeli nie czuję się mocny w żadnej z dziedzin?

Nie musisz 🙂 Daj sobie szansę odkryć, że wiesz wystarczająco. Możesz zająć się dzieckiem z podstawówki i pomóc mu w mnożeniu pisemnym albo w nauce podstawowych słów z angielskiego, a przy okazji samemu sobie co nie co przypomnieć.

 

6. Co, jeżeli nie mam czasu na spotkania co tydzień?

Możesz się zaangażować w wolontariat związany z jednorazowymi akcjami dla podopiecznych organizowanymi przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Jeżeli zgłosisz się do tej formy pomocy, będą się z Tobą kontaktować, gdy będą potrzebować pomocy.

 

Wszystkich chętnych do zaangażowania się w nasze inicjatywy pomocy zapraszamy na naszą grupę na Facebook’u – Wolontariat DA StUdnia Warszawa.

O spotkaniach

Studniowy wolontariat to działanie. Zostawianie swojej wygodnej kanapy na rzecz butów. Wyjście do ludzi i odkrywanie prawdziwej radości!

W ciągu roku akademickiego angażujemy się w najróżniejsze formy pomocy. Wszyscy razem lub indywidualnie, w ramach pojedyńczej akcji lub regularnie. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

W drugie piątki miesiąca odbywają się także nasze spotkania z gośćmi. To świetna okazja, aby zaczerpnąć inspiracji i wkręcić się w Studnię.

Nie wahaj się, wpadnij do nas lub napisz. Aby być wolontariuszem, wystarczy serce pełne miłości!

„Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”

Mt 25, 40

Czas i miejsce

Nasze spotkania odbywają się w każdy drugi piątek miesiąca, o 18:30.  

Po spotkaniu, o 20.15 wspólna Msza Święta, a następnie kolacja.

Archiwum spotkań