Menu Zamknij

Wolontariat

Ogłoszenia

Szlachetna Paczka – podsumowanie i podziękowanie

Zakończyliśmy akcję Szlachetnej Paczki i chcemy Wam bardzo podziękować. Jesteście najlepsi! W przeciągu niecałych dwóch tygodni udało nam się zebrać wystarczającą kwotę, by wspomóc wybraną rodzinę. Kolejny raz wspólnota udowodniła, że razem możemy zdziałać wielkie rzeczy.

Czwórka naszych studniowych ludków miała przyjemność dostarczyć paczki naszej rodzince i poznać ją. Pani Klaudii oczy się błyszczały z radości, gdy wnosiliśmy paczki i maszynę. A było tej radości jeszcze więcej, gdy rozpakowywała je razem z 6 letnim  synem wolontariuszki z SP. Pani Klaudia pełna pozytywnej energii, nie może się doczekać powrotu do pracy. Przy okazji wspomnimy, że dowiedzieliśmy się od wolontariuszki o nowym projekcie, dzięki któremu ma powstać sklep charytatywny, w którym będzie prawdopodobnie pracować pani Klaudia. Będziemy pozostawać w kontakcie z obiema paniami, więc dowiemy się kiedy to wszystko ruszy i już teraz możemy Wam polecić panią Klaudię, jeśli będziecie potrzebować jakichś usług krawieckich, a kontakt do niej będą mogli podać Jacek Wojtala albo Ania Kołodziejczyk. Kochani jeszcze raz wielkie dzięki w imieniu naszym i pani Klaudii.

o

O spotkaniach

Studniowy wolontariat to działanie. Zostawianie swojej wygodnej kanapy na rzecz butów. Wyjście do ludzi i odkrywanie prawdziwej radości!

W ciągu roku akademickiego angażujemy się w najróżniejsze formy pomocy. Wszyscy razem lub indywidualnie, w ramach pojedyńczej akcji lub regularnie. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

W drugie piątki miesiąca odbywają się także nasze spotkania z gośćmi. To świetna okazja, aby zaczerpnąć inspiracji i wkręcić się w Studnię.

Nie wahaj się, wpadnij do nas lub napisz. Aby być wolontariuszem, wystarczy serce pełne miłości!

„Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”

Mt 25, 40

Czas i miejsce

Nasze spotkania odbywają się w każdy drugi piątek miesiąca, o 18:30.  

Po spotkaniu, o 20.15 wspólna Msza Święta, a następnie kolacja.

Prowadzący