Menu Zamknij

Ogniwo

Ogłoszenia

Wstęp – wtajemniczenie chrześcijańskie

Zapraszamy na pierwsze w tym roku akademickim (i zarazem pierwsze w historii 😉 ) spotkanie Ogniwa z tematem: „Wtajemniczenie chrześcijańskie”. Dowiemy się między innymi czym jest wtajemniczenie chrześcijańskie i przez co się ono dokonuje, a także jaki jest jego cel i do czego tak naprawdę jest nam ono potrzebne. A po spotkaniu wspólna integracja w salach DA. Nie może Was zabraknąć!

Zachęcamy osoby grające na instrumentach i/lub śpiewające do włączenia się w oprawę muzyczną spotkań Ogniwa oraz środowych mszy świętych. Chętnych prosimy o kontakt z Wojtkiem Moczydłowskim (e-mail: wojciech.moczydlowski98@gmail.com lub na Facebooku), który przekaże Wam wszystkie szczegóły.

O spotkaniach

Z czym kojarzy Ci się słowo „ogniwo”? Płomień, światło, jedność, przymierze, życie…

Idąc za słowami papieża Benedykta XVI: „Wiara musi być płomieniem miłości, który rozpala innych”, zapraszamy na nowe spotkania formacyjno-modlitewne Ogniwo, podczas których ogarnięci chęcią poznania, będziemy zgłębiać naszą wiarę. Wtajemniczenie w życiu chrześcijanina dokonuje się poprzez sakramenty, dlatego na tegorocznych spotkaniach rozważymy chrzest jako fundament naszej wiary, bierzmowanie- jej umocnienie i dopełnienie oraz Eucharystię- która nas karmi, jednocząc z Chrystusem. Nieodłącznym elementem spotkań będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz ze śpiewem.

Ogniwo: Niech Twoja wiara zapłonie!

Czas i miejsce

Środa

18:00 Msza święta (kaplica akademicka) 
19:00 Spotkanie (kaplica akademicka)