Menu Zamknij

Forum

Ogłoszenia

„Emisariusz Watykanu na froncie- wojenne wspomnienia ks. Mariusza Boguszewskiego”

Wojna. Jedno słowo- wiele definicji i jeszcze więcej cierpienia. W tym tygodniu na Naszym Forum wybrzmią wspomnienia ks. Mariusza Boguszewskiego- bezpośredniego jej świadka. Ksiądz Mariusz wielokrotnie wysyłany był na misje na Bliskim Wschodzie- zarówno aby pomagać psychicznie, jak i fizycznie. Niech Was nie zmyli Jego funkcja sakralna- niejednokrotnie zadania tego niesamowitego człowieka nie ograniczały się do głoszenia Słowa Bożego. Ba! Rzadko kiedy to w ogóle miało miejsce. Co więc takiego może robić nie-żołnierz w strefie wojny? Czy działa jawnie czy tajnie? Jaką pomoc oprócz psychicznej niesie? Jakich rad może udzielić osobom które doświadczyły batalii? O tym wszystkim posłuchamy już na najbliższym Forum, pamiętając że każdy z Nas codziennie toczy większą czy mniejszą bitwę z trudami życia i nie sposób nazwać ich mniej istotnymi od działań wojskowych.

Forum

W starożytnym Rzymie było miejscem spotkań, gdzie setki ludzi przysłuchiwały się wygłaszanym tam mowom. Studniowe Forum nawiązuje do tej starej tradycji przemawiania – jest poświęcone drugiemu człowiekowi i temu z czym do nas przychodzi. Ma na celu dostrzeżenie jego wyjątkowości, zainspirowanie się i podjęcie dyskusji. 

Powitamy gości z różnych środowisk, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz studni. Będziemy rozmawiać na tematy ścisłe i humanistyczne, społeczne i techniczne, praktyczne i teoretyczne. 

O jednym możemy zapewnić z pewnością – na Forum każdy znajdzie dla siebie coś co go poruszy, zainteresuje i zainspiruje do podjęcia działań. 🙂

Do zobaczenia!

Czas i miejsce

Czwartek 19:00
Sale DA

Prowadzący

Archiwum spotkań