Menu Zamknij

Esencja

Ogłoszenia

Na początku było Słowo (J 1, 1 – 18)

Na naszym pierwszym spotkaniu Esencji rozpoczniemy rozważania nad Ewangelią św. Jana, która będzie nam towarzyszyła przez cały rok akademicki. Zastanowimy się kto właściwie jest autorem tej Ewangelii, kiedy i w jakich okolicznościach powstała, a także dlaczego jej prolog jest taki dziwny.

Widzimy się w najbliższy poniedziałek (14 X) o godz. 19:00 w salach DA. Po spotkaniu, o godz. 20:30 przejdziemy do kaplicy akademickiej na adorację, która potrwa pół godziny. Natomiast po adoracji serdecznie zapraszamy na wspólną integrację.

o. Łukasz, Zuza, Szymon

O spotkaniach

Spotkania ze Słowem Bożym. Czas osobistych rozważań i czas dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Czas indywidualnych rozmyślań w ciszy, jak również czas żywych dyskusji i rozmów. Czas wymagający, zawsze bogaty i owocny. W tym roku podczas spotkań Esencji pochylimy się nad Ewangelią św. Jana, która będzie nam towarzyszyła przez cały rok akademicki. Zastanowimy się kto właściwie jest autorem tej Ewangelii, kiedy i w jakich okolicznościach powstała, a także dlaczego jej prolog jest taki dziwny. Dołącz do nas – rozpocznij tydzień z mocą i Esencją. Po spotkaniu zapraszamy na wspólna adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy akademickiej, w czasie której będziemy mogli w ciszy modlić się oraz medytować treść Słowa Bożego.

Czas i miejsce

Poniedziałek 19:00 (sale DA)
Po spotkaniu, o 20:30 zapraszamy na półgodzinną adorację w ciszy do kaplicy DA.

Materiały

Poniżej zamieszczamy linki, które pomagają czytać i rozumieć Pismo Święte:

Archiwum spotkań