Menu Zamknij

Esencja

Ogłoszenia

Podziękował Bogu i nabrał otuchy (Dz 28)

Kochani, zapraszamy Was na ostatnie już w tym roku akademickim spotkanie Esencji. Jeśli pogoda nam dopisze spróbujemy zorganizować je w nieco innej aranżacji, bo w ogrodach dominikańskich. Zachęcamy do zabrania koców, aby miło i wygodnie spędzić ten czas na łonie natury.
Wspaniały czas wspólnej wędrówki ze Słowem Bożym zakończymy czytając 28. rozdział Dziejów Apostolskich.

Co dzieje się po dotarciu św. Pawła do Rzymu? Dlaczego nie znajdujemy tam opisu jego śmierci? Jakie są dalsze dzieje bohaterów Dziejów Apostolskich.

To pytania, które postawimy sobie w poniedziałek 2. czerwca o 19:00.

Po spotkaniu tradycyjnie o 20.30 rozpoczniemy w Kaplicy Akademickiej adoracje Najświętszego Sakramentu.

Przyjdźcie, my będziemy.

Do zobaczenia!

o. Łukasz, Pati, Bartek

O spotkaniach

Spotkania ze Słowem Bożym. Czas osobistych rozważań i czas dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Czas indywidualnych rozmyślań w ciszy, jak również czas żywych dyskusji i rozmów. Czas wymagający, zawsze bogaty i owocny. W tym roku będziemy przyglądać się losom pierwszych uczniów Chrystusa i poprzez czytanie Dziejów Apostolskich dowiadywać się więcej o początkach Kościoła i budowaniu Wspólnoty, a przez to pogłębiać swoją wiarę i relacje z Bogiem. Dołącz do nas – rozpocznij tydzień z mocą i Esencją. Po spotkaniu zapraszamy na wspólna adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy akademickiej, w czasie której będziemy mogli w ciszy modlić się oraz medytować treść Słowa Bożego.

Czas i miejsce

Poniedziałek 19:00 (sale DA)
Po spotkaniu, o 20:30 zapraszamy na półgodzinną adorację w ciszy do kaplicy DA.

Materiały

Poniżej zamieszczamy linki, które pomagają czytać i rozumieć Pismo Święte:

Archiwum spotkań